راهنمای خرید ظرف پذیرایی

انتخاب و چنیش غذا و تزئین اون رو نظر مهمونامون تاثیر مستقیم میزاره و باعث میشه فک کنن که غذامون خوشمزه تر و یا زیادتر و تمیز تر به نظر برسد.برای همین شروع کردم به گشتن توی اینترنت و مطالبی از انواع ظرف پذیرایی و راهنمای خرید ظرف پذیرایی برای شما جمع بندی کرده ام.

خرید ظرف سرو و پذیرایی

فرقی نمی کند که شما بخواهید پیتزا سرو کنید یا یک ظرف ماست.ظرفی که توی اون اون مواد و میریزید بسیار تاثیر میزاره روی نظر مخاطب و مهمان ها.پس باید اولین نکته ای که به یاد داشته باشیم این است که ظرف سرو و پذیرایی از مهمان ها بسیار مهم است و اینکه غذا یا تنقلات را در کدام ظرف اردوخوری یا تخته سرو بچینیم باید بهش دقت کنیم .اگر میخواهید پذیرایی مناسبی داشته باشید.در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تعداد افرادی که میخواهید از آن ها پذیرایی کنید چند نفر هستند؟

شما باید این نکته رو همیشه مد نظر داشته باشید اینکه مهمان های من معمولا چند نفر هستند یا من میخواهم چند نفره از آن ها پذبرایی کنم؟

اگه مهمانی های خانوادگی شما معمولا حدود سی نفر است. بهتر است آن ها را به دسته های پنج تایی یا ده تایی برای سرو تنقلات در اردوخوری یا سرو غذا در دیس یا تخته سرو.

چه چیزی میخواهید برای مهمانانتان سرو کنید

گاهی شما میخاهید ظرفی فقط برای سرو چیپس یا پوفک هندی یا غیره تهیه کنید،یا ظرف برای سرو چای و نبات و شکلات و... ابتدا باید مشخص کنید دنبال چی هستید 

اگر میخواهید برای تنغلات استفاده کنید مانند چیپس و پوفک و ... بهتر است از ظرف هایی با خانه های بزرگ و کمی گود استفاده کنید که دوخانه یا سه خانه داشته باشد و شکل دایره و مربعی داشته باشد.

 

اگر میخواهید ظرفی برای سرو خشکبار داشته باشید یا باید از ظرف های کوچک استفاده کنید یا از ظرفی با خانه های زیاداستفاده کنید که برای این مورد اردوخوری های با خانه های زیاد یا اردوخوری دسته دار استفاده کنید.

اگر میخواهید ظرفی مناسب برای پیش غذا مانند سوپ یا سالاد یا ...داشته باشید و از آن  استفاده کنید از ظروف با دو یا سه خانه هایی با اندازه های نابرابر 

جنس ظرفی که میخواهید استفاده کنید

اینکه شما از چه جنس ظرفی برای پذیرایی استفاده کنید یا چه طرحی تا حدودی صلیغه ای است.ظروف پذیرایی زیادی با جنس های مختلفی وجود دارد .شما باید ببینید که طبق نکات بالا کدام جنس برای شما بهتر است این ظروف معمولا از جنس پلاستیک ، ملامین ، چینی ، سرامیک و بامبو ساخته می شوند

نتیجه

جدا از منازل، سینی سرو چوب و ... در هتل ها و رستوران ها نیز ضروری است. ممکن است کار با سینی یا ظرف پذیرایی نامناسب بسیار نظرات و بازخورد های منفی را بر خود جذب کند. از این رو، هر حرفه ای باید عوامل لازم را که بر تصمیم خرید خود تأثیر می گذارد، درک کند. عوامل ذکر شده در بالا بسیار مهم هستند و به میزان لذت شما از خرید ظرف پذیرایی افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *