وسایلی که هر آشپزخانه ای باید داشته باشد

در ابتدای نوشتن این مقاله با خودم گفتم میشود محصولات و ابزار آشپزخانه و توی شیش تا از مهم ترین ها خلاصه کرد؟ آشپزخانه‌ها در شکل‌ها، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند - برخی از آنها فضای لوکس دارند و بعضی دیگر دنج و کوچک و جمع و جور هستند.

با این حال، بله، آیتم‌های خاصی وجود دارند که هر آشپزخانه‌ای نمی‌تواند بدون آن‌ها بماند – مواردی که باید در هنگام راه‌اندازی یک آشپزخانه کاملاً جدید در لیست اول قرار گیرند. در زیر ابزارها و وسایلی را با کاربردهای بی پایان و ارزش سرمایه گذاری تعریف می کنیم. از این گذشته، پخت و پز با تجهیزات مناسب آسان تر و سریعتر است پس نباید این وسایل را نادیده گرفت.

چاقوها
اگر می خواهید پول نقد خود را که به سختی به دست آورده اید برای یک چیز در آشپزخانه خرج کنید – آن را مجموعه ای کوچک از چاقوهای با کیفیت بسازید. شما بیشتر از 3 مورد نیاز ندارید. بهتر است یک مجموعه کوچک از چاقوهای کاربردی با ابعاد متفاوت تا یک مجموعه زیاد از چاقوهای مختلف با طرح ها و ابعاد مختلف با تفاوت جزئی. هر آشپزخانه ابتدایی باید مجهز به یک چاقوی سرآشپز بزرگ برای برش دادن گوشت و سبزیجات، یک چاقوی کوچکتر برای برش و نمره گذاری دقیق تر، و یک چاقوی نان سخت و لبه دندانه دار برای برش نان و سایر اقلام پخته باشد.

تخته های برش
دلیل داشتن یک تخته برش یا تخته گوشت خوب ساده است – از تیغه های چاقو و میز شما محافظت می کند. اما مزایای بیشتری وجود دارد! تخته های برش به بهداشت در هنگام تهیه غذا کمک می کند و به طور موثر فرآیند تمیز کردن را ساده می کند. با خرید 2 تخته برش ساخته شده از پلاستیک یا چوب، از خطر آلودگی متقابل نیز جلوگیری خواهید کرد. فقط از یک تخته برش برای گوشت و دیگری برای هر چیز دیگری استفاده کنید.

قابلمه بزرگ
شما می توانید با مجموعه ای از قابلمه کوچکتر کارهای زیادی انجام دهید، اما هیچ چیز به تطبیق پذیری که یک قابلمه بزرگ با کیفیت ارائه می دهد نزدیک نیست. این یک ابزار پویا برای پختن خورش، سوپ، سیب زمینی و پاستا است و به عنوان اساس بسیاری از وعده های غذایی موثر عمل می کند. اگر یک قابلمه باکیفیت بخرید، به معنای واقعی کلمه تا آخر عمر دوام می آورد و بدون حضور آن در آشپزخانه نمی توان زندگی کرد.

تابه نچسب
صادق باشیم، تابه ها اغلب کاربردی ترین ابزار آشپزخانه هستند. کیفیت پایین تقریباً همیشه مساوی با بدبختی است. به تخم مرغ های سوخته و ساعت ها تمیز کردن سلام کنید! همانطور که اکثر سرآشپزهای خانگی می دانند، هیچ چیز بهتر از یک تابه نچسب واقعا خوب نیست. به دنبال یکی با دسته محکم و پایه ضخیم باشید. در دام هزينه هاي بيش از حد غوطه ور نشويد، اگر به اندازه کافي حجيم باشد که به راحتي روي اجاق گاز خود بنشينيد، به اندازه کافي خوب است. 

کاسه های شیشه ای
کاسه های شیشه ای سرمایه گذاری عاقلانه ای هستند، زیرا احتمالاً از آنها برای هر دستور پخت یا پختی که احتمالاً پیدا می کنید استفاده خواهید کرد. یک مجموعه 3 تایی در اندازه های مختلف باید این کار را انجام دهد. احتمالاً بیشتر اوقات از آنها به عنوان کاسه مخلوط کن استفاده می کنید، اما کاسه های شیشه ای زمانی عالی هستند که نیاز به گرم کردن چیزی در مایکروویو نیز دارید. شما همچنین می توانید آنها را به عنوان کاسه سرو در یک پینچ استفاده کنید.

ابزار آشپزی
بسیار خوب، شاید این دقیقاً یک ابزار نباشد و به یک ابزار اشاره نکند، اما هر آشپزخانه ای واقعاً به مجموعه ای از ظروف پخت و پز نیاز دارد. اینها را اغلب می توان در یک مجموعه خریداری کرد و شامل ابزارهایی مانند قاشق همزن، کفگیر، همزن و انبر است. هر ابزاری هدف خود را دارد و شما تقریباً روزانه از هر یک از آنها استفاده خواهید کرد.

اگر ابزار مناسبی برای این کار نداشته باشید، آشپزی سریع می تواند به سرعت به یک کابوس تبدیل شود. برای موفقیت در آشپزخانه نیازی به ابزارهای دنیا و جدیدترین وسایل دیوانه ندارید. به سادگی به این موارد ضروری پایبند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *